Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Од:

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ би требало во следните денови да го продолжи договорот со екипата на Милан до јуни 2022 година, пренесуваат денеска италијанските медиуми.

Договорот, според пишувањето на медиумите, е веќе подготвен, а Ибрахимовиќ би заработувал годишно 6.5 милиони евра, плус бонус од 500.000 евра доколку италијанскиот прволигаш Милан на крајот од оваа сезона избори настап во Лигата на шампиони.

Ибрахимовиќ на 16 натпревари сезонава во Серија А постигна 15 голови, а неговиот клуб во моментов е второпласиран на табелата.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ може да биде казнет со 100 милиони евра, имал акции во обложувалница

Жарко Настоски

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски