Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате.

Во исто време, во Ломбардија има забрана за послужување посетители во кафулиња и ресторани на маси, а храната може да се продава само за носење.

Сопственикот на ресторанот, кој исто така бил на масата, изјави: „Ибра, Игнацио и уште еден драг пријател дојдоа кај мене, бевме таму неколку часа и потоа отидовме дома. Ние сме пријатели, тоа беше пријателска средба. Пиевме вино и не јадевме. Зошто институцијата беше отворена за време на пандемијата? Престанете да ја кршите комедијата со вашата пандемија“.

Вреди да се напомене дека Ибрахимовиќ претходно беше лице во борбата против коронавирусот во Ломбардија и се појавуваше во промотивни видеа за кампањата за борба против пандемијата.

Би можело да ве интересира

Во Грција во петок се укинува шестмесечниот карантин

Жарко Настоски

Австриец ќе оди во затвор, намерно ѝ кашлал во лице на бившата жена и ја заразил со корона

Жарко Настоски

Тотенхем им се оддолжува на навивачите за авантурата „Суперлига“, им даде место во управниот одбор на клубот

Жарко Настоски

Верати најверојатно ќе го пропушти Европското првенство

Жарко Настоски

Непал тврди дека има контрола врз епидемијата, но очигледно е дека нема

Жарко Настоски

Белград ќе организира концерт-експеримент, за да се разјасни како се шири вирусот

Жарко Настоски