Ибра: Силен сум како Тајсон, танцувам како Али, брз сум како Брус Ли

Од:

Златан Ибрахимовиќ не престанува да доминира на теренот. Тој го фати ритамот и сега ги пополнува колоните на италијанскиот и европскиот печат со бомбастични изјави секој ден.

Апенините пишуваат околу неговата средба со претседателот на Милан, на која Швеѓанецот бил суров, велејќи дека тимот не е каков што бил порано и дека ќе беа шампиони ако го доведоа порано.

Овој пат Ибракадабра зборуваше за дискусијата со Иван Газидис.

– Не излезе ниту 10 проценти од тоа што се случи, рече Златан, алудирајќи на кавгата со првиот човек на клубот.

Легендарниот 38-годишен напаѓач потоа додаде: „Отидов на интервјуто не во мое име, туку во име на тимот, искрено да кажам каква е ситуацијата“.

Со оглед на тоа што уредно го исплука и идниот тренер на Милан, Ралф Рангник, велејќи дека не слушнал за него, јасно е дека деновите на Ибра на „Сан Сиро“ се одброени.

На прашањето дали на повидок е негов наследник, Ибра одговори во свој стил: „Се надевам така, но тешко е. Барем не го гледам. Напаѓач со ужасна техника со скоро два метри. Со сила на Тајсон, танц на Мухамед Али и брзината на Брус Ли. Не го гледам тоа“.

Златан се осврна и на понудата одчленот на втората лига, Монца, предводена од Берлускони и Галијани, велејќи дека тие го повикале, но тој не откри дали ќе се пресели таму.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска