И судиите на „допинг“ тестови

Од:

Светската фудбалска феерација ФИФА размислува да ги стави судиите на „допинг“ тестови. Таа најави дека наскоро по одиграните натпревари, покрај фудбалерите и судиите ќе се проверуваат.

„Ние не се сомневаме во чесноста на судиите како и нивната состојба на натпреварите, но сепак ќе ги ставиме на тест“, изјави шефот на медицинскиот тим на ФИФА, Јиржи Дворжак и додаде – судиите се дел од натпреварите и заслужуваат исти третман како и останатите, ако ја поминат границата.

Би можело да ве интересира

Манчестер сити го елиминира ПСЖ, „Граѓаните“ ќе го играат првото финале во Лигата на шампионите

Жарко Настоски

Лапорта: Ни требаат четири победи за титулата, верувам во тимот

Жарко Настоски

Фудбалската федерација на Англија ќе истражува како дошло до создавањето на Суперлигата

Жарко Настоски

Двајца кандидати меѓу фаворитите за тренерското место во Тотенхем

Жарко Настоски

Вардар сè поблиску до испаѓање од Првата лига

Жарко Настоски

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

Жарко Настоски

Leave a Comment

nineteen − 14 =