Хуан Мата може да го напушти Манчестер јунајтед во зимскиот преоден рок

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Хуан Мата, може да го напушти клубот во текот на зимскиот преоден рок, пренесува „Manchester Evening News“.

Триесет и тригодишниот фудбалер е незадоволен од својата позиција во тимот.

Мата размислува да го напушти Манчестер јунајтед во јануари доколку ситуацијата не се промени. Неговиот договор со клубот важи до летото 2022 година.

Оваа сезона Мата има само 62 минути во англискиот Лига куп. Во англиското првенство, фудбалерот не се појави на теренот.

Би можело да ве интересира

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Манчестер јунајтед објави дека извршниот директор Арнолд ќе го замени Вудворд на чело на клубот

А1он

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

Коронавирус во Манчестер јунајтед

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

Ана Ололовска

Рангник: Повик од Јунaјтед не се одбива

Ана Ололовска