Хронометар велосипедска трка во Маврово

Од:

Во Маврово денеска ќе се одржи втората хронометар велосипедска трка Halk Velo Green.

Натпреварувачите, професионални велосипедисти и оние кои со овој спорт се занимаваат рекреативно, ќе возат рута долга 22 километри од Хотел Спорт до Леуново и назад.

Велосипедска што ја организација на Халкбанк АД Скопје, освен спортски има и хуманитарен карактер бидејќи сите средства собрани од котизацијата ќе се искористат за засадување нови дрвја.

Би можело да ве интересира

Планинска велосипедска тура „Осоговска авантура“ од Пониква до Царев Врв

Ана Ололовска

Македонскиот велосипедист Талевски при врвот на „Трката низ Америка“

Ана Ололовска

Одземена организацијата на Европското првенство во велосипедизам на Белорусија

Ана Ололовска

Формиран нов велосипедски клуб „Феникс сајклинг тим“ – Тетово

Ана Ололовска

Македонски маунтинбајк тим првпат на престижната ,,4 Острови”

Ана Ололовска

Дуња Иванова е државна првенка во велосипедизам

Жарко Настоски