Холанд за трансферот во Борусија: Чувствував дека клубот и јас се приближувавме

Од:

Напаѓачот на Борусија, Ерлинг Холанд изјави зошто решил да се пресели во клубот од Дортмунд.

– Управата ми рече: „Ни требаш. Импресионирани сме од твојата игра. Ние те сакаме кај нас“. Имавме добар разговор што ме направи навистина заинтересиран за клубот. По него, чувствував дека Дортмунд и јас се приближуваме, изјави, Холанд.

Норвежанецот се пресели во Борусија оваа зима. Германскиот клуб му платил 20 милиони евра на Ред Бул, 10 милиони долари на таткото на играчот и уште 15 милиони долари на агентот Холанд Мино Рајола.

Би можело да ве интересира

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен со четири гола го победи Келн

Драган Поповски

Херта го бара Ковач за тренерската позиција

Ана Ололовска

Санчо ќе ја напушти Борусија во текот на летото

Ана Ололовска

Клинсман поднесе оставка од тренерската позиција во Херта

Ана Ололовска

Ноер нема намера да го напушти Баерн

Ана Ололовска