Хјутон повеќе не е тренер на Брајтон

Од:

Крис Хјутон од денеска не е тренер на премиерлигашот Брајтон. Тој со своите помошници се разрешени поради слаби резултати.

Хјтон го предводеше Брајтон од декември 2014 година.

– Несомнено, ова беше една од најтешките одлуки што требаше да ја донесам како претседател на Брајтон, но морав да преземам ваков чекор поради нашите лоши настапи во втората половина на сезоната. Персоналот и навивачите на Брајтон секогаш ќе се сеќаваат на Крис како еден од најдобрите и најреномираните менаџери на нашиот клуб, истакна Тони Блум, претседател на Брајтон.

Во сезоната 2018/19 во англиската Премиер лига, Брајтон го освои 17. место.

Би можело да ве интересира

Јунајтед понудил 82 милиони фунти за Кулибали во последните денови од трансфер прозорецот

Роџерс: Лампард е вистинскиот човек за Челзи

(ВИДЕО) Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

Татјана Ташкова

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери во светот

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед