Хетафе повтори негативен рекорд во шпанското првенство

Од:

Хетафе синоќа загуби на гостински терен од Бетис во 7. коло на Ла Лига со 2:0. Така, тимот има седум порази на седум натпревари по почетокот на сезоната 2021/22.

Со ваков биланс, Хетафе стана четвртиот тим во историјата на Шпанското фудбалско првенство и прв по 25 години. Претходно, таков негативен рекорд остварија Екстремадура (1996), Сарагоса (1952) и Расинг (1929).

Следниот дуел на Хетафе е на 3 октомври против Реал Сосиедад во рамките на 8. коло од Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

Ана Ололовска

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он

Алвеш го собори рекордот на Барселона, играјќи во Ла Лига со 38 години и 247 дена

Ана Ололовска

Асистенција на Барди во првиот триумф сезонава на Леванте

Ана Ололовска

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он