Хаверц по „хет-трикот“: Сакам да постигнам многу голови за Челси

Од:

21-годишниот германски играч за врска на Челси, Каи Хаверц постигна „хет-трик“ во победата од 6:0 над Барнсли во натпревар од 3. коло на Лига купот.

Фудбалерот беше многу задоволен од своето достигнување, но беше изненаден кога дозна дека менаџерот Френк Лампард е подготвен да го извади од игра непосредно пред неговиот прв гол.

– Немав идеја за тоа. Пресреќен сум со моите три гола. Ова е само почеток. Сакам да постигнам се повеќе и повеќе. Тоа е мојата цел тука. Ми се допадна интеракцијата со Тами Абрахам. Ми беше многу лесно да играм со него, вели Хаверц, цитиран од Goal.com.

Би можело да ве интересира

Челзи ќе го праќа Кепа на позајмица во Шпанија

Ана Ололовска

Артета: Одлуката за повлекување на Озил од составот е донесена исклучиво од фудбалски причини

Ана Ололовска

Клоп информира за повредата на Мане

Ана Ололовска

Жоржињо: За мене ќе биде чест да играм со Чех, претходно ова можев да го направам само на плејстејшен

Ана Ололовска

Алегри e можна замена за Лампард во Челзи

Жарко Настоски

Озил се налути откако не го вклучија во составот на Арсенал за Премиер лигата

Жарко Настоски