Хамилтон за смртта на Коби: Загубивме еден од најголемите спортисти во историјата

Од:

Поранешните и сегашни пилоти во Формула 1 изразија сочувство за смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Хамилтон го нарече Брајант еден од најголемите спортисти во историјата.

Луис Хамилтон: Со тага дознав дека изгубивме еден од најголемите спортисти во историјата. Личност која беше инспирација за толку многу луѓе – вклучително и мене. Длабоко ми е жал за неговото семејство и од сите луѓе за кои тој беше пример. Нека Коби и неговата ќерка да почиваат во мир.

Џенсон Батон: Почивај во мир, Коби. Ти беше еден од најдобрите спортисти кои некогаш живееле на Земјата. Моето сочувство до неговото семејство и сите чии најблиски загинаа во оваа ужасна несреќа.

Ландо Норис: Почивај во мир. Моето сочувство до семејството на Коби и роднините на загинатите во оваа несреќа.

Фелипе Маса: Навистина тажен ден за спортот. Бог да ги благослови вашите семејства и пријатели.

Серхио Перез: Почивај во мир, легенда!

Многу други екипи и тркачи од Формула 1 исто така изразија сочувство.

Би можело да ве интересира

Пешкирот со кој Коби Брајант одржа проштален говор продаден за 33 илјади долари

Ана Ололовска

Дизајнерот Филип Плејн критикуван поради ревија посветена на Коби Брајант

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џордан низ солзи: Коби беше мојот мал брат

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ванеса Брајант на комеморацијата на нејзиниот сопруг: „Душо, чувај ни ја ќерката таму горе“

А1он

Маичка на Брајант препродадена за 38.000 долари

А1он

ВИДЕО: Комеморација за Коби Брајант во Лос Анџелес

А1он