Хамилтон: Ме немаше. Сега се вратив

Од:

Британскиот автомобилист, Луис Хамилтон, два месеци по завршувањето на сезоната и траката за Големата награда на Абу Даби, се огласи на социјалните мрежи. Седумкратниот светски првак, се повлече од јавноста, откако на контроверзен начин, во последниот круг од трката, остана без шампионската титула.

dobivaj vesti na viber

Хамилтон на „Инстрагам“, постави слика со краток текст.

„Ме немаше. Сега се вратив“.

По трката во Абу Даби се шпекулираше дека Хамилтон ќе се повлече од Формула 1, незадоволен пред сѐ од одлуките кои ги донесе директорот на трката, Мајкл Маси.

Оваа објава веројатно најавува дека Хамилтон ќе се натпреварува во претстојната сезона. Колега во Мерцедес ќе му биде Џорџ Расел.

Новата сезона во Формула 1 ќе започне во Бахреин на 20.март.

Би можело да ве интересира

Порше ќе купат 50 отсто од Ф1 тимот на Ред бул

Ферстапен победи пред двата Мерцедеси во Франција

„Би примил куршум за Путин“ – поранешниот прв човек на Формула 1 се уште му се восхитува на рускиот претседател

ВИДЕО: Инцидент на Шумахер помладиот во Монако – болидот преполовен

Хамилтон: Болидот како да не сака да биде подобар

А1он

Тото Волф лут, Хамилтон и Расел шокирани од лошите перформансите на Мерцедес

А1он