Гвардиола: Сити ќе биде најдобриот клуб во светот за следните неколку години

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, зборуваше за својата иднина во клубот по финалето во Лигата на шампионите со Челзи (0:1).

– Сакам да одам дома кај моето семејство. Одамна не сум ги видел. После тоа ќе се вратам во клубот. Во следните неколку години тоа ќе биде најдобриот клуб во светот, рече Шпанецот.

Претходно, Гвардиола изјави дека нема да го напушти Манчестер сити, без оглед на резултатот од финалниот натпревар во Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Џака: Поседуваме квалитет да ја елиминираме Мура

Ана Ололовска

ЛШ: Белорускиот шампион ќе игра во Белград поради санкциите од ЕУ

Ана Ололовска

Тухел ќе добие долгорочен договор од Челзи по освојувањето на ЛШ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите

Катерина Павлова-Николовска

Чеферин повторно ја поддржа идејата за „фајнлфор“ во ЛШ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Триесет години од пеналот на Панчев за европска титула на Црвена ѕвезда

Ана Ололовска