Гвардиола: Сакам Меси да игра против нас, за доброто на фудбалот

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го коментираше трансферот на напаѓачот Лионел Меси во ПСЖ, пред натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите.

– Преселбата на Меси во ПСЖ беше изненадување за сите, но сега сите се помирија со тоа. Претходно, не можевме ниту да го замислиме ова, но никогаш не знаете што ќе се случи. Главната работа е што Меси е среќен во Париз. Она што го постигна во текот на неговата кариера е исклучително. Се надевам дека ќе може да игра против нас, за доброто на фудбалот, изјави Гвардиола.

Натпреварот ПСЖ – Манчестер сити ќе се одигра вечер од 21 часот во Париз. Настапот на Меси е неизвесен поради повреда.

Би можело да ве интересира

Пиоли: Порто победи заслужено, Милан не беше на ниво

Ана Ололовска

Гризман стана првиот играч во историјата на ЛШ кој постигнал два гола и добил црвен картон на ист натпревар

Ана Ололовска

Симеоне објасни зошто не се ракуваше со Клоп по поразот од Ливерпул

Ана Ололовска

Гвардиола: Манчестер сити направи сè, но не постигна гол

Ана Ололовска

Нејмар објави фотографија со Меси и Мбапе по триумфот над Сити

Ана Ололовска

Шериф е четвртиот клуб што го победи Реал во ЛШ под водство на Анчелоти

Ана Ололовска