Гвардиола сака во Сити да го донесе Филипс од Лидс

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Лидс, Келвин Филипс, може да ја продолжи кариера во друг клуб, објави „Fichajes“.

Според порталот специјализиран за фудбал, Манчестер сити е заинтересиран за 25-годишниот англиски играч. Се известува дека главниот тренер на Сити, Хосеп Гвардиола сака да го види фудбалерот во својот тим.

Филипс одигра 30 натпревари за Лидс минатата сезона, постигна еден гол и направи две асистенции.

Порталот Трансфермаркт го проценува играчот на 40 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите на итен состанок изразија незадоволство од купувањето на Њукасл од инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Ана Ололовска

Деветнаесет тимови од Премиер лигата не се задоволни од продажбата на Њукасл на инвеститори од Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Ченгиз: Преземањето на Њукасл е срам за англискиот фудбал

Предраг Петровиќ

Саудискиот престолонаследник Бин Салман го купи премиерлигашот Њукасл

А1он

Погба ќе стане еден од најплатените играчи во историјата на Премиер лигата

Ана Ололовска