Гвардиола ретерира: Не размислувам да заминам од Манчестер сити

Од:

Тренерот на англискиот фудбалски првак Манчестер сити, Пеп Гвардиола, рече денеска дека би можел да остане во клубот и во следните пет години, оградувајќи се од изјавата која ја даде на бразилскиот економски форум.

dobivaj vesti na viber

Шпанскиот тренер во средата пред група бразилски инвеститори изјави дека ќе му биде потребен одмор кога во 2023 година ќе му истече договорот со Сити, по што би сакал да предводи јужноамериканска репрезентација.

-Не размислувам да заминам по две години. Можам да заминам и после два месеци доколку резултатите не бидат добри или не клубот не е задовилен од мојата работа. Можам да заминам за две месеци или за пет години. Во моментов немам причина да си одам, изјави Гвардиола.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

А1он

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

А1он

Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

А1он