Гвардиола пред Клоп и Фергусон

Од:

Првиот од седумте голови што Манчестер сити ги постигна вчеравечер против Лидс (7:0) во рамки на 17 коло во Премиер лигата беше јубилеен 500. под водство на Пеп Гвардиола.

dobivaj vesti na viber

Шпанскиот стратег го презеде Сити во летото 2016 година, а стана тренер со најбрзо „постигнати“ 500 премиерлигашки голови до кои неговиот клуб дојде во 207 натпревари, со просек од 2.4 голови по натпревар

Втор на листата е тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, кој до 500 голови во Премиер лигата дојде по 234 натпревари, додека трет е Алекс Фергусон кому на клупата на Манчестер јунајтед за 500 првенствени голови му беа потребни 265 натпревари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он