Гвардиола нема да се врати во Баерн

Од:

Агентот на Пеп Гвардиола, тврди дека неговиот клиент нема намера да се врати на клупата на Баерн Минхен.

По ослободувањето на Нико Ковач, најтрофејниот клуб во Германија нема постојан тренер, и се шпекулира дека е можно баварците да се обидат да го убедат каталонецот да се врати во Баерн, каде работеше од 2013 до 2016 година и освои три титули во Германија, но во ЛШ испаѓаше во полуфиналињата.

„Во фудбалот нема ништо сигурно, но Пеп добро се чувствува во Манчестер. Со Сити има договор до 2021 година. Само новинарите ме прашуваат за иднината на Гвардиола“, рече менаџерот Хосеп Марија Оробитг.

Би можело да ве интересира

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска

Холанд за трансферот во Борусија: Чувствував дека клубот и јас се приближувавме

Ана Ололовска