Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, го спореди значењето на претстојните натпревари со Клуб Бриж и Манчестер јунајтед.

dobivaj vesti na viber

– Мислам дека натпреварот против Клуб Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед. Таа е нашата неверојатна шанса да се квалификуваме во плејофот од Лигата на шампионите. Има многу натпревари во Премиер лигата, само шест во [групата] на Лигата на шампионите, а останаа многу малку од нив, изјави шпанскиот стручњак.

Манчестер сити утре (3 ноември) ќе игра со белгиски Клуб Бриж, а в сабота (6 ноември) во градското дерби ќе се соочи со Манчестер јунајтед.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

А1он

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

А1он

Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

Ана Ололовска