Гвардиола и Манчестер сити се согласија за нов договор

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се согласи да го обнови контактот со клубот, пишува „Дејли мејл“.

„Граѓаните“ му дадоа време на специјалистот за да може да размисли за оваа одлука со своето семејство. На крајот, 49-годишниот Шпанец се согласи да потпише договор.

Сегашниот договор на Гвардиола е со важност до 2021 година.

Гвардиола ја минува својата петта сезона во Манчестер сити. Под негово водство екипата двапати стана шампион на Англија, еднаш го освои Купот на земјата и три пати – Лига купот.

Би можело да ве интересира

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Гвардиола и Анчелоти дел од аферата „Пандора документи“

Манчестер сити подготвува нов трансфер од 100 милиони фунти за англиски репрезентативец

А1он

Манчестер сити го продолжи договорот со Едерсон до 2026 година

А1он

Рубен Дијас го продолжи договорот со Манчестер сити до 2027

А1он