GTA Spano со 900КС

Spania прави малосериски ултра спортисти, а нивниот GTA Spano е еден од најбрзите автомобили на денешницата.

Придвижуван е од 8,4 литарски V10 со два турбо полначи, кој произведува 900 КС. Масата му е само 1.350 килограми, благодарение на употребата на карбон – фибер. Забрзувањето до стотка е под 3 секунди, додека максималната брзина изнесува 350 km/h.

Има 7-степен менувач, како од тркачките автомобили, додека вградени се и карбонски кочници и шасијата е целосен монокок.

spania-gta-spano-geneva-(2)

Би можело да ве интересира

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стар „бетмобил“ откриен во Украина

Ана Ололовска

Почина таткото на Форд мустангот, Ли Јакока

Ана Ололовска

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

Ана Ололовска

Гладни за секоја кривина: Претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718 GT4

Ана Ололовска

Leave a Comment

six − one =