Груевски ќе го следи финалето со амбасадорите на Полска и Украина

Од:

Премиерот Никола Груевски вечер ќе го гледа финалето на европското првенство во фудбал заедно со амбасадорите на Полска и Украина во Македонија, Пжемислав Чиж и Јуриј Гончарук, во ресторанот „Ден и ноќ“.

Натпреварот меѓу финалистите, репрезентациите на Шпанија и Италија, се игра на „Олимпискиот стадион“ во Киев, а почнува во 20.45 минути.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жедната страна на ЕУРО 2012

Ана Ололовска

Балотели заслужува неколку шлаканици

Ана Ололовска

Шпанскиот крал ги пречека европските шампиони

Ана Ололовска

Пред натпреварот со Германија, Балотели ја чул најдобрата вест во животот!

Ана Ололовска

Бакнеж за насловна страна

Ана Ололовска

ФОТО: Како се славеше победата на Шпанија

Ана Ололовска

Leave a Comment

6 + four =