Гризман за зборовите на Бензема за Жиру: Не можам да коментирам, може да доведе до проблеми

Од:

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман не сакаше да ги коментари зборовите на Карим Бензема кажани за репрезентативниот соиграч Оливие Жиру.

Претходно оваа недела, напаѓачот на Реал Мадрид, Бензема, во живо на Инстаграм, одговарајќи на прашање за споредби со Жиру рече: „Да не ја мешаме Формула 1 со картинг“.

– Не можам да коментирам, може да доведе до проблеми. Ми се допаѓа Жиру, тој е добар играч кој ни помогна да го освоиме Светското првенство. Ова е важен настан во животот, истакна Гризман.

Карим Бензема поради уцена кон Метју Валбуен со интимно видео, не е повикан во француската репрезентација од 2015 година.

Би можело да ве интересира

Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Ана Ололовска

Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Ана Ололовска

Реал стана најскапиот клуб во Европа

Ана Ололовска

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Ана Ололовска

Реал Мадрид веќе нема да објавува продолжување на договорите со играчите

Ана Ололовска

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи не исвиркуваат

Ана Ололовска