Гризман: Прекинувањето на натпревари заради хомофобични или расистички извици е вистинско решение

Од:

Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Антоан Гризман ја поддржа идејата за прекинување на натпреварите заради хомофобија или расизмот.

Во првенството на Франција на стартот на сезоната веќе имаше неколку прекини на средби.

– Мислам дека е правилна одлука да се прекинат натпреварите заради хомофобични или расистички плачења. Ако ги прекинеме натпреварите, луѓето нема да бидат среќни и ќе престанат да го прават тоа, изјави Гризман.

Би можело да ве интересира

ПСЖ заинтересиран за Рашфорд

Ана Ололовска

Спортскиот директор на ПСЖ во одбрана на Нејмар

Ана Ололовска

Тијаго Силва го продолжи договорот со ПСЖ до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Франција ја продолжи финансиската помош за спортот до септември

Ана Ололовска

Монако се раздели со шест фудбалери

Ана Ололовска

Нејмар се обиде да го убеди Кавани да остане во ПСЖ

Ана Ололовска