Гризман: Прекинувањето на натпревари заради хомофобични или расистички извици е вистинско решение

Од:

Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Антоан Гризман ја поддржа идејата за прекинување на натпреварите заради хомофобија или расизмот.

Во првенството на Франција на стартот на сезоната веќе имаше неколку прекини на средби.

– Мислам дека е правилна одлука да се прекинат натпреварите заради хомофобични или расистички плачења. Ако ги прекинеме натпреварите, луѓето нема да бидат среќни и ќе престанат да го прават тоа, изјави Гризман.

Би можело да ве интересира

ПСЖ без Мбапе и Икарди на гостувањето кај Лион

Ана Ололовска

Бензема против ПСЖ треба да разбива два малери

Повторно загрозено тренерското место на Жардим во Монако

Ана Ололовска

Тухел за реакцијата на фановите на Нејмар: Ќе мора да се прилагодиме

Ана Ололовска

Нејмар: Сакав да го напуштам ПСЖ, но оваа страница е веќе свртена

Ана Ололовска

Најжестоките навивачи на ПСЖ се закануваат дека ќе ги бојкотираат натпреварите поради Нејмар

Ана Ололовска