Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Од:

Напаѓачот на Детроит, Блејк Грифин, верува дека Клиперси секогаш ќе бидат подобри од Лејкерс, но ривалот го има приматот во Лос Анџелес.

Претходно, кошаркарот играше за Клиперси.

– За кошарката во Лос Анџелес, она што го направија Лејкерс и Клиперс е величествено, но Лејкерси се толку моќни. Ова го говорев кога сè уште играв тука. Не мислам дека Клиперс некогаш ќе го одземат од Лејкерс приматот во градот. Но, барем тие се обидуваат да ја зголемат конкуренцијата и да се приклучат во борбата, изјави Грифин.

Би можело да ве интересира

Првиот пик на драфтот во НБА за сезоната 2019 ќе го пропушти почетокот на сезоната

Ана Ололовска

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Ана Ололовска

Денг објави крај на кариерата

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Голден Стејт

Ана Ололовска

Ирвинг се сомнева во потребата од одржување претсезонски натпревари во Кина

Ана Ололовска

Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар

Ана Ололовска