Грците ќе го имаат Јанис Адетокумбо за осминафиналната пресметка на Евробаскет

Од:

Грците можат да здивнат, првата ѕвезда на нивниот кошаркарски тим Јанис Адетокумбо нема посериозна повреда и ќе може да настапи во осминафиналната пресметка против Чешка. Натпреварот се игра утре, а Јанис е под специјален лекарски третман.

Кошаркарската репрезентација на Грција со пет победи на пет натпревари ја заврши групната фаза од Европското првенство.

Јанис Адетокумбо го повреди скочниот зглоб на претходниот меч, но, сепак, информациите се дека повредата не е многу сериозна.

Осминафиналните натпревари на Евробаскет почнуваат денеска.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка на романското дерби, сакаше со шипка да го претепа поранешниот играч на Звезда

Предраг Петровиќ

Партизан првпат победи во Литванија, Хезоња ги крена Реал кај Монако

Белорусија ќе ја пречека Швајцарија во Србија

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација