Гран при на Холандија нема да се одржи во 2020 година

Од:

Гран-при на Холандија нема да се одржи во 2020 година, пренесува прес-службата на организаторите на етапата од Формула 1.

– Во врска со ширењето на коронавирусот, првата фаза од Формула 1 во историјата на Холандија е одложена за 2021 година. Сите купени билети остануваат валидни, се вели во соопштението.

Трката требаше да се одржи на патеката „Зандворт“ на 3 мај, но беше одложена на неодредено време заради пандемијата на коронавирус.

Би можело да ве интересира

Мерцедес има намера да го обнови договорот со Ботас

Ана Ололовска

Прва победа за Хамилтон во новата сезона

Ана Ололовска

Фетел: Не очекував Леклер да се обиде да ме претекне

Леклер се извини за судирот со Фетел

Ана Ололовска

ОФИЦИЈАЛНО: Алонсо повторно е во Формула 1!

Ана Ололовска

Алонсо се врати во Рено

Ана Ололовска