Гостивар го промовираше Американецот Ворку

Од:

Американскиот плејмејкер Ејасу Ворку и официјално е нов член на македонскиот кошаркарски прволигаш Гостивар.

Ворку (22) доаѓа во Гостивар од редовите на Задар, со кој настапуваше во хрватското првенство и регионалната АБА лига.

Американскиот кошаркар претходно во кариерата одигра четири сезони во НЦЦА лигата во дресот на Ирвин Атеатерс.

Би можело да ве интересира

Репрезентативецот Мирковски ги смени клупските бои во Италија

Ана Ололовска

Македонски кошаркарски тренери на едукација во Турција

А1он

Хортон најкорисен играч во првото коло од македонскиот кошаркарски шампионат

Ана Ололовска

Шампионот МЗТ Скопје гостува во Битола во дербито на воведното кошаркарско коло

Ана Ололовска

Македонските кошаркари домаќини на две европски првенства во младински категории

Ана Ололовска

ТФТ и Куманово ги почнуваат квалификациите во ФИБА Еврокупот

Ана Ололовска