„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

Од:

Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо и Аргентинецот, Лионел Меси.

dobivaj vesti na viber

Најдобар голман во изборот на „Гол“ е Тибо Куртоа (Реал Мадрид), а одбраната ја сочинуваат Трент Александер -Арнолд (Ливерпул), Рубен Дијаз (Манчестер сити), Ник Шолтенберк (Фрајбург) и Жоао Кансело (Манчестер сити).

Во средниот ред се Аурелиен Чиамени (Монако), Марсело Брозовиќ (Интер), Мохамед Салах (Ливерул) и Килијан Мбапе (ПСЖ).

Во нападот во избор на „Гол“ се Роберт Левандовски (Баерн Минхен) и Карим Бензема (Реал Мадрид).

Би можело да ве интересира

Коларов ја заврши кариерата

Предраг Петровиќ

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он

ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија

Ландов

ВИДЕО: Хаос во Црна Гора, хулигани прекинаа фудбалски натпревар

Катерина Павлова-Николовска

Осум странци го напуштија Краснодар

А1он

Вороњин ја напушти Динамо Москва и го нарече Путин „кучкин син“

А1он