Ѓорѓиевска потпиша со Подравка

Од:

Македонската репрезентативка Елена Ѓорѓиевска потпиша со актуелниот ракометен шампион на Хрватска – Подравка Вегета.

Таа доаѓа во хрватскиот тим од Романија, каде го носеше дресот на Крајова.

– Елена Ѓеорѓиевска може да му ја донесе неопходната агресија во одбраната на тимот на Подравка Вегета, а од извонредно значење е и нејзиното големо искуство во европските натпреварувања, пишуваат на официјалната страна на хрватскиот тим.

Претходно во својата кариера, Ѓорѓиевска има настапувано и за Еуростандард Ѓорче Петров, Кометал Ѓорче Петров, Вардар, Будуќност, Баја Маре и унгарски Фехервар

Би можело да ве интересира

Македонските тимови ги добија противниците во ЕХФ купот во женска конкуренција

Ана Ололовска

Извлечени групите за овогодинешното издание на женската ракометна ЛШ

Втор пораз од Словенија за македонските ракометарки во баражот за СП

Ана Ололовска

Четврта титула за ЖРК Металург

Ана Ололовска

Дамчевска го објави списокот за ЕХФ – неделата

Татјана Ташкова

Трета титула европски шампион за ракометарките на Ѓер

Ана Ололовска