Ѓоковиќ си постави цел да ја заврши сезоната без пораз

Од:

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ си постави многу амбициозна цел по победата на турнирот во Дубаи.

Србинот го победи Стефанос Циципас во спорот за трофејот и ја забележа својата 21 победа по ред. Од почетокот на сезоната, Ѓоковиќ нема пораз.

„Една од моите цели е да ја завршам сезоната без да загубам. Не. Се шегувам. Јас навистина не се шегувам, но ќе биде многу тешко. Секако дека колку повеќе мечеви ќе освојам, толку повеќе самодовербата расте и на теренот излегувам со поголем ентузијазам. Но да не брзаме“, рече Ѓоковиќ.

Би можело да ве интересира

Надал ги откри условите под кои ќе игра во Ролан Гарос

А1он

Федерер ќе учествува на турнир на трева во Берлин

А1он

Федерер веќе има дубл комбинација за ОИ 2021?

А1он

Федерер: Во моментов не гледам причина да тренирам

А1он

Тренерот Тони Надал: Секогаш беше многу тешко да играме против Ѓоковиќ

А1он

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Ана Ололовска