Ѓоковиќ, сепак, нема да биде приведен

Од:

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ сепак ќе избегне нов притвор во Австралија.

dobivaj vesti na viber

Иако се шпекулираше дека тоа би можело да биде последица на одлуката на министерот за имиграција Алекс Хок да му ја одбие визата на Ѓоковиќ, односно ја поништи претходната судска одлука.

Последните информации велат дека федералните власти не планираат да го вратат во „Парк хотел“, каде што беше со мигранти.

Одлуката на Хок значи дека Ѓоковиќ ќе биде ставен во притвор или ќе мора да се качи во авион за дома, но се е под услов додека неговиот тим не реагира и не покрене жалба.

Би можело да ве интересира

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ пристигна во Белград

Ана Ололовска

Ѓоковиќ денеска ќе пристигне во Белград

Ана Ололовска