Ѓоковиќ пред граничните власти во 22 часот, повторно притвор за српскиот тенисер

Од:

Заврши сослушувањето пред судијата Ентони Кели кој во првото рочиште ја поништи одлуката за укинување на австралиската виза на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.

dobivaj vesti na viber

Федералниот суд в недела ќе одлучува дали најдобриот тенисер во светот ќе игра на Австралија опен.

Српскиот тенисер ќе биде слободен до петок вечер, односно осум часот наутро, сабота според локално време, кога ќе даде исказ пред граничните власти.

Два часа подоцна ќе оди во притвор, не во хотел Парк, туку на друга локација на барање на неговите адвокати.

Би можело да ве интересира

За Ѓоковиќ забранет и турнирот во Монтреал-бараат да прими вакцина

Роџер Федерер не му честиташе на Ѓоковиќ за титулата на Вимблдон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Белграѓани го дочекаа Ѓоковиќ: Ги постигнав најголемите успеси, но сè уште сум гладен

ВИДЕО: Илјадници го чекаат Ѓоковиќ во Белград

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ да ги врати парите од наградниот фонд на Вимблдон

Предраг Петровиќ

Британските медиуми пред финалето со навреди за Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга

Предраг Петровиќ