Ѓоковиќ му честиташе на Надал

Од:

Новак Ѓоковиќ му честиташе на Рафаел Надал за освоената 21. грен-слем титула во кариерата.

„ Му честитам на Рафаел Надал за освоената 2. грен-слем титула, тоа е голем успех. Секогаш го имал тој импресивен борбен дух кој му носи пресврти во мечевите. Му честитам и на Медведев, даде се од себе“ – напиша Ѓоковиќ.

Надал со победата над Медведев ов финалето на Австралија опен ја освои 21. грен-слем титула и се издвои пред Роџер Федер и Новак Ѓоковиќ кои имаат по 20 трофеи од најголемите турнири.

Би можело да ве интересира

Блокада за Ѓоковиќ, УС Опен нема да бара исклучок од регулативата за вакцинација

ВИДЕО: Рекорден 14. трофеј за Рафаел Надал на Ролан Гарос

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Кралот на земја“ го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос

Ана Ололовска

Направен исклучок за мечот на Ѓоковиќ и Надал

Предраг Петровиќ

Надал против Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос

(ВИДЕО) Ѓоковиќ за Бекер: Срцето ми се кине