Ѓоковиќ и Агаси го одработеа првиот заеднички тренинг

Од:

Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска и официјално почна да работи со својот нов тренер Андре Агаси.

Првиот заеднички тренинг Ѓоковиќ и Агаси го имаа денеска на терените во „Роланд Гарос“ во Париз, каде в недела и официјално ќе стартува вториот овосезонски Гренд слем турнир, Отвореното првенство на Франција.

Фотографии на двајцата поранешни најдобри тенисери во светот, сега во улога на играч и на тренер, ги преплавија социјалните мрежи и се денешна топ тема од тенисот.

Новак Ѓоковиќ по ланскиот триумф на „Ролан Гарос“ се соочи со голем пад и криза во кариерата, во која по серијата слаби резултати ја загуби водечката позиција на АТП листата.

Србинот неодамна ја прекина соработката со тренерот Марјан Вајда и со целиот тренерски тим со кој работеше долго време и тргнува во нов почеток под водство на Андре Агаси, со кој ќе се обиде да го одбрани трофејот во Париз.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ признава дека „драмата“ со неговиот татко му пречи: Ние сме против војна

ВИДЕО: Обезбедувањето ги помеша српските знамиња со руски и се обиде да им ги одземе на приврзаниците на Ѓоковиќ

А1он

Нема проблеми! Ѓоковиќ и покрај повредата го „збриша“ Димитров

Ѓоковиќ повторно не може да игра во САД

Катерина Павлова-Николовска

Ѓоковиќ загуби од Зверев, Светската тениска лига за „соколите“

Енди Мареј награден откако ги донираше сите пари кои ги заработи за децата во Украина

Горан Наумовски