Ѓоковиќ денеска ќе пристигне во Белград

Од:

Откако мораше да ја напушти земјата поради одбивањето на визата од страна на австралиските власти, Новак Ѓоковиќ допатува во Дубаи, каде нема да остане долго, објавија српските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Ѓоковиќ од Мелбурн најпрвин слета во Дубаи, а потоа е виден како се качува во авион кој треба да слета во Белград околу 12:10 часот по наше време, јавуваат белградските медиуми.

По трансферот, српскиот тенисер се качи на авион за Белград, каде ќе пристигне по 11 дена правна битка за настап на Австралија опен.

Би можело да ве интересира

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се сретна со Вучиќ – за 10 дена ќе каже што се случуваше во Австралија

Вучиќ ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ му честиташе на Надал

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска