Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на Ковид-19

Од:

Македонскиот интернационалец, Филип Лазаров е позитивен на Ковид-19, јавуваат медиумите од Германија.

Според објавените информации, Лазаров се заразил за време на авионскиот лет од Скопје кон Германија. Тој не заминал на подготовки со екипата и направил тест, кој се покажал како позитивен.

Ракометарот на Ратинген во моментов се наоѓа во самоизолација и не покажува никакви симптоми.

Би можело да ве интересира

Ќе се апсат оние кои поттикнуваат „Движењето против употреба на маска“ во Грција

Ана Ололовска

Почина поранешниот југословенски ракометен репрезентативец Златко Портнер

Ана Ололовска

Претседателот на Европскиот совет во карантин

Ана Ололовска

204 нови случаи на коронавирус во Хрватска

Ана Ололовска

Јапонската компанија Фуџифилм има лек со кој се крати лекувањето од Ковид-19

Ана Ололовска

Од почетокот на туристичката сезона, во Грција регистрирани 1.238 случаи на Ковид-19 кај посетители

Ана Ололовска