Германската фудбалска репрезентација со нов дизајн на дресовите

Од:

Германската фудбалска репрезентација на својот официјален Твитер објави фотографии од новата.

Главната боја на новите дресови е бела со тенки црни хоризонтални ленти.

Производител на опремата на „панцирите“ е компанијата за спортска опрема „Адидас“.

Германската репрезентација води во групата Ц во квалификациите за Евро 2020, со 15 бода од шест одиграни натпревари.

Следни противници на Германија ќе бидат селекциите на Белорусија (16 ноември) и на Северна Ирска (19 ноември).

Би можело да ве интересира

Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

Ана Ололовска

Сане го облече дресот на Баерн и направи фото-сесија

А1он

Официјално: Баерн објави трансфер на играч од ПСЖ

Ана Ололовска

Хакими: Се надевам дека нашите патишта со Борусија повторно ќе се вкрстат

Ана Ололовска

Марио Гомез ја заврши кариерата

Ана Ололовска

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

Ана Ололовска