Германците не веруваат во успех на нивните фудбалери на ЕП 2020

Од:

Германските навивачи не му даваат големи шанси на националниот тим во фудбал на нивната земја дека може да го освои Европското првенство следната година.

Само една петтина од анкетираните веруваат дека германскиот „Елф“ е доволно добар за да може да стане европски првак, а 54 проценти се сигурни дека Германија нема да стигне до финалето на „Вембли“.

Селекторот Јоаким Лев, пред жрепката рече дека не се плаши од никого и сеедно му е кои противници ќе им се паднат. Теоретски, можно е ривал на Германија во минхенската група да биде и македонската репрезентација. Тоа ќе се случи доколку „црвено-жолтите“ и Романија одат на ЕП преку Лигата на нации.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска