Герет Бејл доби признание за својата силна форма

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, кој се наоѓа во одлична форма, беше избран за број 1 за август во Ла Лига во анкетата на спонзорот „Mahou“, во која учествуваат фанови.

За двата натпревара на Реал минатиот месец, напаѓачот реализира два гола – против Хетафе и Жирона. Покрај тоа, Велшанецот постигна гол во домашниот меч против Леганес на 1 септември, а исто така беше на висина на задачата и во летните контроли. Тој, исто така, постигна гол за Велс во судирот со Република Ирска од Лигата на нациите.

По заминувањето на Кристијано Роналдо, Бејл се етаблира како стартер кај новиот тренер Хулен Лопетеги и веќе не размислува за трансфер во друг тим.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска