Геце погоди за ПСВ девет минути по дебито

Од:

Засилувањето на холандскиот фудбалски прволигаш Марио Геце го отвори резултатот во натпреварот од 5. коло против Цволе.

Дваесет и осумгодишниот играч за врска го искористи киксот на дефанзивецот на ривалот, пресретна додавање кон голманот во казнениот простор, го помина голманот и погоди во празна мрежа.

Геце дебитира за клубот од Ајндховен и веднаш го постигне првиот гол, за што му беа потребни само девет минути.

Би можело да ве интересира

Геце по трансферот во ПСВ: Подготвен за сосема поинаков предизвик

Ана Ололовска

Франк де Бур е нов селектор на Холандија

Ана Ололовска

Франк де Бур може да ја предводи холандската репрезентација

Ана Ололовска

Ван Дајк: Во холандската репрезентација сите беа вознемирени поради заминувањето на Куман

Ана Ололовска

Ајакс подготвен да му понуди на Суарез три милиони евра годишно

Ана Ололовска

Венгер се понуди да го замени Куман на селекторската функција во Холандија

Ана Ололовска