Геце по трансферот во ПСВ: Подготвен за сосема поинаков предизвик

Од:

Засилувањето на ПСВ, Марио Геце, го нарече трансферот во холандскиот клуб поинаков предизвик.

dobivaj vesti na viber

– Имавме пријатни преговори со главниот тренер на тимот па јас сериозно размислував за преселба во Холандија. Ова лето имав многу понуди, но јас сум чувствителна личност и донесувам свои одлуки. Чувствувам дека сум подготвен за еден сосема поинаков предизвик и сигурен сум дека овој трансфер ќе биде вистински потег за мене, изјави Геце за клупската веб-страница.

Дваесет и осумгодишниот Германец се приклучи на новиот тим како слободен агент.

Би можело да ве интересира

Холандија повторно ги затвора стадионите поради корона кризата

Ана Ололовска

Затворен стадионот на холандски Нец откако се урна една од трибините

А1он

Депај постави нов рекорд во репрезентацијата на Холандија

Ана Ололовска

Вајналдум: Холандската репрезентација со право беше критикувана по натпреварот со Шкотска

Ана Ололовска

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

Жарко Настоски

Во Холандија утре нема фудбал во очекување на снежна бура

Ана Ололовска