Геце ја напушта Борусија на крајот на сезоната

Од:

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марио Геце, ќе го напушти клубот на крајот на сезоната кога ќе му истече договорот, информира „Спорт Билд“.

Вториот престој на Геце кај „жолто-црните“ не се покажа како успешен како првиот, а поради разни повреди и болести не успеа да ги покаже своите целосни квалитети.

Светскиот шампион исто така не е задоволен од време што му се дава на теренот, иако е целосно здрав.

Има мала веројатност тој да остане на „Сигнал Идуна Парк“ доколку Дортмунд се раздели со неговиот сегашен тренер, Лусиен Февр.

Би можело да ве интересира

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Ана Ололовска

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Ана Ололовска

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Ана Ололовска

Натпревар од пониска лига во Германија заврши 37:0, сето тоа поради социјално дистанцирање

Ана Ололовска

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке поради контакт со заразен со коронавирус

Ана Ололовска

Левандовски прогласен за најдобар играч на Баерн во сезоната 2019/20

Ана Ололовска