Газета дело Спорт: Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за Елмас

Од:

Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови.

Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот Македонец го следат Реал Мадрид и Барселона.

Од претставниците на мадридскиот клуб посебно внимание на Елмас му посветува тренерот Карло Анчелоти, кој соработуваше со нашиот репрезентативец во Неапол.

Оваа сезона во италијанскиот шампионат Елмас има постигнато еден гол на 12 натпревари.

Би можело да ве интересира

Елмас втор пат прележа коронавирус

Ана Ололовска

Елмас втор пат позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Елмас двоен стрелец во триумфот на Наполи во Лига Европа

А1он

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

А1он

Наполи на Елмас единствен клуб во најдобрите пет лиги што не загубил бодови сезонава