Гатузо: Не читам веќе што се пишува за мене

Од:

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, емотивно реагираше на новинарско прашање во врска со негова можна оставка.

– Ме убива секој ден кога на крајот на првенството ќе завршиме втори на табелата. Не мислам дека некои критики кон играчите се соодветни. А веќе не читам ниту за мене што пишуваат. Отсекогаш сум имал добри односи со секого, не негирам, во последните две-три недели бев разочаран. Но, јас не сум лицемер, и натаму уживам многу почит. И никогаш не бев принуден да се повлечам, изјави Гатузо за „Скај Спорт Италија“.

По 20 одиграни кола во Серија А, Наполи го зазема 5. место со 37 бода, девет помалку од лидерот Милан, но и натпревар помалку.

На 3 февруари, избраниците на Гатузо ќе се соочат со Аталанта во полуфиналето на Купот на Италија.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска