Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Од:

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини одговори на прашањето за можен трансфер на напаѓачот на тимот Алехандро Гомез во Севилја.

– Сè уште не знам дали тој ќе се пресели во Севилја. Во секој случај, каде и да оди, му посакувам се најдобро, го цитира новинарот Фабрицио Романо, Гасперини на својот Твитер профил.

Гомез реши да ја напушти Аталанта по конфликтот со тренерот. Фудбалерот не влезе на натпревар од 16 декември. Последен пат тој се појави како замена на средбата од 12. коло во Серија А со Јувентус (1:1).

Би можело да ве интересира

Роналдо со ново историско достигнување

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот со Удинезе поради повреда

Ана Ололовска

Тонали: Милан треба да се врати на стариот ентузијазам

Ана Ололовска

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Ана Ололовска

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Ана Ололовска

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Ана Ололовска