Гасперини: Аталанта можеше да постигне повеќе голови

Од:

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини рече дека неговиот тим можеше да постигне поубедлива победа.

Аталанта ја совлада Валенсија со 4:1 во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите.

– Ова е извонреден резултат, игравме добро и можевме да постигнеме повеќе голови. Секако, предноста од три гола е многу добра. Требаше да бидеме повнимателни во последните минути. Нивниот погодок би можеле да се избегне. Сакам да постигнеме гол на „Местаља“, не сакам да имам проблеми. Сега е време да славиме, рече Гасперини по дуелот со шпанскиот тим.

Реванш натпреварот ќе се игра на 10 март во Валенсија.

Би можело да ве интересира

Спалети опција за нов ментор на Милан

Ана Ололовска

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска

Серија „А“ се враќа на 24 мај?

Ана Ололовска

Цената на акциите на Јувентус се намали за 21% во март, како резултат на коронавирус, акциите на Манчестер јунајтед – за 11%, на Борусија – за 37%

Ана Ололовска

Клубовите во Серија А платија 187 милиони евра на агентите во 2019 година

Ана Ололовска

Сања за Погба: Го гледам како се враќа во Торино

Ана Ололовска