Галатасарај тргнува по Балотели

Од:

По само една сезона назад во Серија „А“, Марио Балотели повторно може да ја напушти Италија, тврди „Газета Дело Спорт“.

Според новинарот Николо Шира, турскиот гигант е многу заинтересиран и е подготвен да му понуди на 29-годишниот напаѓач двосезонски договор со опција за уште една, а во тек ср преговори со агентот на играчот Мино Рајола.

Ако ја прифати понудата на тимот од Истанбул, поранешниот италијански репрезентативец ќе има за конкурент уште еден добро познат напаѓач – Радамел Фалкао.

За време на оваа кампања, Балотели има постигнато пет гола на 19 натпревари за последнопласираниот во Калчото – Бреша.

Би можело да ве интересира

На Балотели му забранија интервју со порно sвезда

Ана Ололовска

Обвинителството на Бреша го прогласи Балотели за невин во случајот силување на малолетничка

Ана Ололовска

Балотели исклучен по само седум минути на теренот

А1он

Балотели може да се врати во Премиер лигата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Балотели „полуде“ од пари: На бармен му даде 2000 евра за да скокне со мотор во море

Ана Ололовска

Балотели пред тешка казна за удирање на противнички играч