Галатасарај се согласи да го ослободи Фалкао во клубот на Бекам

Од:

Напаѓачот на Галатасарај, Радамел Фалкао може да ја продолжи кариерата во американската лига – МЛС. Според „Diario AS“, Интер Мајами, сопственост на Дејвид Бекам, е заинтересиран за 34-годишниот Колумбиец.

Турскиот клуб е подготвен да го ослободи играчот во случај на привлечна понуда.

Фалкао оваа сезона оствари 22 настапи на сите турнири, постигнувајќи 11 голови и една асистенција.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Турски навивач влезе на терен и тепаше играч со корнер-знаменце

Ана Ололовска

Лука Станковски нов фудбалер на турскиот прволигаш Газиантеп

Ана Ололовска

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Ана Ололовска

Галатасарај без свои навивачи на два гостински натпревара во евро-куповите

Ана Ололовска

Деби гол сезонава за Јаховиќ во турското првенство

Ана Ололовска

Германецот Кунц и официјално нов селектор на Турција

Ана Ололовска