Гаф е единствената тенисерка која сервираше со над 200 км на час на Вимблдон

Од:

Седумнаесетгодишната талентирана американска тенисерка Коко Гoф, која загуби од Анжелик Кербер во осминафиналето на Вимблдон, го имаше најбрзиот сервис во женска конкуренција на актуелното издание на грен-слем турнирот. Американката е единствената чиј сервис достигна повеќе од 200 километри на час.

На вчерашниот меч против Кербер, беше измерена брзина од 201,1 км/ч на еден нејзин сервис.

Гоф продолжува да настапува во двојки. Заедно со Кетрин МекНали. Таа со нејзината партнерка, денес ќе се натпреваруваат против двојката Елена Веснина/Вероника Кудерметова.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Светски познатата тенисерка се омажи за милијардер со потекло од Македонија

А1он

Андреску ја забележа 10. последователна победа на УС Опен, таа се уште нема загубено во Њујорк

Ана Ололовска

Осака ќе направи пауза во кариерата по елиминацијата на УС Опен

Ана Ололовска

Кенин ќе го пропушти УС Опен поради позитивен тест за коронавирус

Ана Ололовска

Барти стигна до петтата титула оваа сезона

Ана Ололовска

Барти стигна до шестото ВТА финале оваа сезона

Ана Ололовска